26 września 2017

Aktualności

11. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI

 

 

Miło nam poinformować, że na naszym biegu DrewHome Beskidzki Topór na dystansie 43 km zostaną rozegrane 11. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH GÓRSKICH NA DŁUGIM DYSTANSIE

Aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski należy najpierw zapisać się na stronie Beskidzkiego Topora w zakładce zapisy „Beskidzki Topór 43 km”. Następnie w dniach 19.04.2021 - 10.05.2021 po otwarciu systemu zgłoszeń klub powinien zgłosić zawodnika do zawodów.

Start zawodników zgodnie z bieżącymi rozporządzeniami Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, odbędzie się najprawdopodobniej interwałowo, co 10 sekund od godz. 7.00 15 maja 2021 roku. O kolejności startujących zawodników poinformujemy w późniejszych komunikatach.

Wszystkie informacje w regulaminie Mistrzostw poniżej.

Regulamin 2021.05.15 MP w BG na Długim Dystansie

 

#SPRAWDŹ KLESZCZA

Niezmiernie miło jest nam przedstawić nowego partnera naszego biegu.

Jest to dystrybutor testu #SPRAWDŹ KLESZCZA

 

COVID-19

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną oraz zmieniające się w dynamicznym tempie obostrzenia nie jesteśmy w stanie dzisiaj umieścić na stronie zmian regulaminowych, które mogą obowiązywać w maju przyszłego roku. Dlatego prosimy o obserwowanie wszystkich komunikatów technicznych umieszczanych na naszej stronie w zakładce "Aktualności".

 

 

EDYCJA 2020 PRZENIESIONA NA 2021

Nasi drodzy

Mając na względzie obecną sytuację epidemiczną oraz szereg obostrzeń obowiązujących obecnie w ramach organizacji zawodów, podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu tegorocznej edycji biegu na przyszły 2021 rok.

Prosimy Was o zrozumienie naszej decyzji, która nie była łatwą do podjęcia. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich biegaczy oraz wolontariuszy nie możemy podjąć ryzyka związanego z możliwością zakażenia. Nierealne dla nas jest dostosowanie do wszelkich wymogów sanitarnych podczas przeprowadzenia zawodów. Jednocześnie nie chcemy na siłę  wysyłać Was na trasę, na której nie będziecie mogli rywalizować bark w bark z innymi zawodnikami, a jedynie odbyć „płatny trening biegowy” pokonany w pojedynkę bez zapewnienia choćby punktów odżywczych .

Niestety poruszamy się po terenach miejskich i gminnych i musimy liczyć się także z decyzjami lokalnych władz o wydanych zakazach, nakazach i ograniczeniach w organizacji imprez masowych. Nie chcemy by nasi wolontariusze zamiast zagrzewać Was do walki rygorystycznie egzekwowali przestrzegania wytycznych sanitarnych i tym samym odbierali radość z biegu i rywalizacji.

DrewHome Beskidzki Topór nie byłby sobą gdybyśmy nie usiedli razem z Waszymi przyjaciółmi  kibicującymi na mecie i nie odpoczęli przy ognisku, wymieniając doświadczenia po biegu.

 

 

W związku z powyższym proponujemy następujące rozwiązania dotyczące opłat startowych:

1. Przeniesienie opłaty startowej na 15 maja 2021. (w tym przypadku nic nie musicie robić,  wszyscy automatycznie zostają przeniesieni na przyszłoroczny bieg);
2. Przeniesienie opłaty startowej na 14 maja 2022 (decyzję prosimy przesłać mailowo do    14 lutego 2021 roku);
3. Rezygnacja ze startów w powyższych terminach i otrzymanie pocztą pakietu startowego z koszulką i kubkiem( prosimy o maila do 30 czerwca);

Z góry dziękujemy za zrozumienie i do zobaczenia na starcie w przyszłym roku.

SZTAFETA o BESKIDZKI TOPÓR

Jeśli lubicie konkurencje zespołowe to właśnie dla Was jest SBT, nasza nowa propozycja biegu na Beskidzkim Toporze.

Sztafeta o Beskidzki Topór rozgrywana będzie na dystansie 73km (trasa biegu Beskidzki Topór Ultra) podzielonym na trzy odcinki:
-etap pierwszy: z Andrychowa do Ponikwi-Chobotu (21,2 km),
-etap drugi: z Ponikwi-Chobotu na Kocierz (21,2 km),
-etap trzeci: z Kocierza do Rzyk na Czarny Groń (30,6 km).

W sztafecie biorą udział 3-osobowe drużyny, męskie, damskie lub mieszane. Każdy z zawodników ma do pokonania jeden, wybrany wcześniej etap trasy. Przed startem, w biurze zawodów kapitan drużyny jest zobowiązany do podania kolejności zawodników na poszczególnych zmianach.

Każdej drużynie przypisana jest pałeczka sztafetowa, w której wnętrzu umieszczono chip do elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik, po pokonaniu swojej zmiany, musi przekazać pałeczkę sztafetową kolejnemu zawodnikowi ze swojej drużyny, w specjalnie wyznaczonej strefie zmian.

Limit na tym dystansie to 50 sztafet.

Chcecie dowiedzieć się więcej kliknijcie z zakładkę Info/Skrót dystansów lub wejdźcie w regulamin Sztafety o Beskidzki Topór.

 

Punkty ITRA/UTMB 2019

Beskidzki Topór ponownie zyskał rangę biegu kwalifikującego do Ultra Trail du Mont Blanc.

Poniżej lista dystansów z przyznanymi punktami :

Toporna Setka 104 km- 4 punkty

Beskidzki Topór Ultra 73 km- 3 punkty

Beskidzki Topór 43 km- 2 punkty

Beskidzki Toporek 25 km- 1 punkt

Tak bawiliśmy się podczas trzeciej edycji Beskidzkiego Topora

Tak było podczas drugiej edycji biegu Beskidzki Topór