8 kwietnia 2021

Z OSTATNIEJ CHWILI

PUNKTY ODŻYWCZE

Na każdym z punktów odżywczych obowiązywać będzie reżim sanitarny. Przed podejściem do strefy gastronomicznej prosimy o zakrycie ust i nosa, zdezynfekowanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.

Woda, izotonik, coca-cola oraz zupy będą rozlewane przez wolontariuszy.

Suchy prowiant w formie bufetu będzie zabezpieczony opakowaniem zewnętrznym.

W związku ze zwiększoną ilością foliowych woreczków przestrzegamy przed zaśmiecaniem trasy. Jeśli prowiant zabieracie na szlak pamiętajcie, że kosz na zużyte opakowania będzie na Was czekał na następnym punkcie odżywczym.

Nieprzestrzeganie w.w. reguł będzie skutkowało dyskwalifikacją.

NA START

Start zawodników odbywać się będzie w "Zamkniętej Strefie Startu". Aby wejść do Strefy należy najpierw zdezynfekować ręce udostępnionymi przez Organizatora środkami do dezynfekcji. W Zamkniętej Strefie Startu każdy ma obowiązek przestrzegać zasad dystansu społecznego t.j. utrzymywać 1,5 m odległość między sobą. Pamiętamy również o konieczności zakrywania ust i nosa.

Nad przestrzeganiem zasad covidowych będą czuwać koordynatorzy covidowi. Uchylanie się od przestrzegania ww. nakazów będzie skutkowało dyskwalifikacją zawodnika.

Poszczególne starty będą przeprowadzane o ustalonych wcześniej godzinach:

Toporna Setka godz. 1.00

Beskidzki Topór Ultra godz. 5.00

Beskidzki Topór godz. 7.00

Toporek godz. 10.00

Startujemy w małych grupach co kilka minut. Kolejność startu wg podchodzenia do Zamkniętej Strefy Startu. Jeśli chcecie biec razem podchodzcie do Strefy jeden za drugim. Czas każdego zawodnika jest mierzony od momentu przekroczenia lini startu, dlatego startujący na końcu nie będą pokrzywdzeni. Na lini startu koordynatorzy covidowi będą kontrolować zachowanie dystansu i zakrywanie ust i nosa. Nakaz zakrywania ust i nosa nie będzie obowiązywać dopiero po wybiegnięciu z Zamknietej Strefy Startu na trasę.

Podczas startu Beskidzkiego Topora odbędą się 11 Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich Na Długim Dystansie. Zawodnicy z licencją staną na linii startu w pierwszej kolejności o godz. 7.00. Jeśli luzowanie obostrzeń na to pozwoli Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną ze startu wspólnego z zachowaniem dystansu społecznego, zakrywając nos i usta. Konieczność zakrywania ust i nosa nie będzie obowiązywać po wybiegnięciu z Zamkniętej Strefy Startu. W Zamknietej Strefie Startu na lini startu Zawodnicy MP będą ustawiani wg rankingu ITRA.

Za zachowanie biegaczy poza Zamknietą Strefą Startu Organizator nie odpowiada. Nie oznacza to jednak nieodpowiedzialnego zachowania i nieprzestrzegania obowiązujących na dzień 15 maja zasad covidowych.

 

 

META

Po przebiegnięciu lini mety wbiegacie w "Zamkniętą Strefę Mety". Zdajemy sobie sprawę, że jesteście wyczerpani i przestrzeganie reżimu sanitarnego będzie wtedy na dalekim miejscu na liście priorytetów, ale aby nie narażać siebie i innych prosimy: przestrzegajcie zasad, zdezynfekujcie ręce, załóżcie maseczkę, zachowajcie dystans. I nie wściekajcie się na koordynatora covidowego, który dyskretnie Wam o tym przypomni.

W Zamkniętej Strefie Mety obowiązuje ograniczona liczba osób. Dlatego pamiętajmy, że za nami na mętę przybiegną inni biegacze i nie przedłużajmy posiłku, a wrażenia z trasy opiszmy znajomym po opuszczeniu Strefy Mety, sącząc piwo. Tegoroczny brak prysznicy, czy strefy masażu zapewne nie będzie dla Was zaskoczeniem. Byłoby to w dzisiejszych czasach zbyt ryzykowne. W związku z ograniczoną ilością osób w Zamkniętej Strefie Mety nie będzie możliwe przebywanie w tej części wiernych kibiców. Wszystkich chcących oklaskiwać zawodników prosimy o ustawianie się za Zamkniętą Strefą. Za zachowanie poza Zamkniętą Strefą Mety Organizator nie odpowiada. Jednak prosimy o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie oraz przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.

Depozyt będzie czekał na Was zaraz po przybiegnięciu na metę, natomiast przepak będzie dostarczany systematycznie w kolejności przebiegania przez punkt na Kocierzy. Ostatnia partia przepaku dotrze na metę po godzinie 15:00.

Bezpłatny transport chętnych zawodników z parkingu Hotel & Spa Czarny Groń do Andrychowa na parking przy starcie będzie kursować już od godz: 11.00. Busy będą jeździć w miarę zapotrzebowania, oczywiście w rezimie sanitarnym.

Aby zminializować zbyt długie przebywanie w Zamknietej Strefie Mety przeprowadzimy dekorację jedynie w kategoriach open. Dekoracja zawodników Mistrzostw Polski oraz dystansów 43 km i 25 km odbędzie się o godz. 14.00. Natomiast dekoracja dwóch dłuższych dystansów zaplanowana jest na godz. 19:00.

Nagrody w kategoriach wiekowych będą czekały na zwycięzców pod specjalnie oznaczonym namiotem. Na telebimie na bieżąco będą uaktualniane dane zwycięzców z kategorii. Jeśli zobaczycie się na ekranie zapraszamy do namiotu po odbiór nagrody. W tym przypadku nie potrafimy określić dokładnych godzin, gdyż wiadomo kategoria kategorii nie równa.

W zamkniętej Strefie Mety będzie znajdowało się izolatorium. W razie złego samopoczucia będzie można skorzystać z pomocy służb medycznych.

W zakładce „Aktualności” przedstawimy ramowy Harmonogram DrewHome Beskidzi Topór

 

DO WYDRUKOWANIA

Chcemy aby każdy biegacz przed zawodami odebrał swój pakiet startowy. Aby przebiegło to sprawnie, szybko oraz z zachowaniem dystansu społecznego, chcemy skrócić czas przebywania w biurze zawodów i dlatego prosimy o wydrukowanie i wypełnienie w domu poniższych oświadczeń. Prosimy nie zapomnijcie zabrać ich ze sobą w formie papierowej ( do oddania w biurze). Nie mogą być to skany okazane na telefonie.

Zawodnik zapisany drukuje poniższe oświadczenie:

Oświadczenie 2021

 

Zawodnik niezapisanych drukuje poniższy formularz oraz klauzulę zgody:

 Formularz zgłoszeniowy 2021

Klauzula zgody 

BIURO ZAWODÓW

Godziny działania biura zawodów nie ulegną zmianie.

Na terenie biura obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczki oraz zachowania dystansu społecznego. Przy każdym stanowisku znajdziecie płyny dezynfekcyjne, którego należy użyć przed każdorazowym podejściem do biura. Po załatwieniu formalności prosimy o niegromadzenie się na terenie biura.

Przed podejściem przygotujcie wypełnione Oświadczenie Dowód tożsamości ze zdjęciem.

ZMIANy

Każdy zapewne zdaje sobie sprawę z sytuacji w której się znaleźliśmy. Dlatego na tej stronie będziemy informować o zmianach, które musimy wdrożyć w tegorocznej edycji biegu, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Prosimy o śledzenie naszych wpisów, gdyż im bliżej biegu, my będziemy więcej wiedzieć, a w związku z tym chcemy, abyście Wy również byli świadomi wszystkich zmian.

No to zaczynamy:

BIEG SIĘ ODBĘDZIE.

Jak już zapewne wiecie , na dystansie 43 km zostaną rozegrane 11 PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH GÓRSKICH NA DŁUGIM DYSTANSIE. Starty prawdopodobnie odbędą się interwałowo, co 10 sekund od godz.7.00. O kolejności startujących będziemy informować na kilka dni przed startem.

Jeśli sytuacja w kraju nie pozwoli na rozegranie zawodów, na starych zasadach, czyli ze startu wspólnego, będziemy chcieli, aby pozostałe dystanse, również rozegrać interwałowo, ale o tym będziemy pisać bliżej biegu.

Dokładne godziny startów wszystkich dystansów będą podane w późniejszym czasie.

 

Tego w tym roku nie zobaczycie 😢

Ciężko nam się pisze ten punkt, ale chcemy, żebyście czuli się bezpiecznie na naszym biegu. Dlatego postanowiliśmy zrezygnować z niektórych przyjemności i udogodnień, do którym zapewne już się przyzwyczailiście, ale które też mogłyby przyczynić się do zakażenia wirusem SARS-COV-2. Tych rzeczy nie zobaczycie:

- Nie będzie noclegu na sali gimnastycznej,

- Nie będzie autobusu, który podwoził zawodników przed startem z Czarnego Gronia na   start. Pozostaną natomiast busy przewożące biegaczy po zawodach z mety na start, kursujące oczywiście z obowiązującą ilością osób;

- Nie będzie przebieralni na starcie i mecie, aby nie narażać biegaczy na zakażenia w małym niewietrznym pomieszczeniu;

- Toalety oczywiście będą z obowiązkową dezynfekcją przed wejściem, ale pamiętajcie zabierzcie w kieszeń własne chusteczki.

- Na punktach odżywczych zobaczycie tylko te przekąski, które są w opakowaniach zewnętrzych lub odpowiednio zabezpieczone - np. nie znajdziecie na stole rodzynek czy orzeszków, krojone pomarańcze zastąpimy całymi mandarynkami;

- Nie mecie nie będzie masażystów, którzy ratowali Wasze nadwyrężone mięśnie;

- Nie zobaczycie też pryszniców, natomiast rzeki nie planujemy osuszać, więc zahartowani mogą skorzystać;

- Nie będzie też dekoracji zawodników w starym znaczeniu tego słowa. Odbędzie się jedynie dekoracja 11 Mistrzostw Polski  w biegach górskich na długim dystansie, natomiast nagrody klasyfikacji generalnej z innych dystansów będą wysyłane pocztą;

- Nie będzie dekoracji w kategoriach wiekowych, damy znać jak rozwiążemy ten problem

- Nie rozpalimy ogniska, żeby usiąść, pogadać, zjeść kiełbaskę;

 

TO JESZCZE NIE WSZYSTKO – ZAGLĄDAJCIE – BĘDZIEMY JESZCZE PISAĆ

Lokalizacje wydarzeń

  • Brak miejsc