Aktualności

Premia górska

Niezmiernie miło nam poinformować, że wraz z naszym partnerem Hotel & Spa Czarny Groń postanowiliśmy podkręcić nieco tempo biegu. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was PREMIĘ GÓRSKĄ na szczycie Leskowca.

Hotel & Spa Czarny Groń ufundował dla najszybszego zawodnika z każdego dystansu nagrodę w postaci 2-dniowego wypoczynku w górach dla dwóch osób wraz z śniadaniem, obiadokolacją i wstępem do strefy basenowej z saunami.

Pamiętajcie jednak, że nie zaczynacie biegu ze startu wspólnego, dlatego mierzymy czas netto każdego zawodnika.

11 PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na długim dystansie

Miło nam poinformować, że na naszym biegu DrewHome Beskidzki Topór na dystansie 43 km zostaną rozegrane 11. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH GÓRSKICH NA DŁUGIM DYSTANSIE. Aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski należy najpierw zapisać się na stronie Beskidzkiego Topora w zakładce zapisy „Beskidzki Topór 43 km”. Następnie w dniach 19.04.2021 - 10.05.2021 po otwarciu systemu zgłoszeń klub powinien zgłosić zawodnika do zawodów.

Start zawodników zgodnie z bieżącymi rozporządzeniami Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, odbędzie się najprawdopodobniej interwałowo, co 10 sekund od godz. 7.00 15 maja 2021 roku. O kolejności startujących zawodników poinformujemy w późniejszych komunikatach.

Wszystkie informacje w regulaminie Mistrzostw poniżej.

Sztafeta o Beskidzki Topór

Jeśli lubicie konkurencje zespołowe to właśnie dla Was jest SBT, nasza nowa propozycja biegu na Beskidzkim Toporze.

Sztafeta o Beskidzki Topór rozgrywana będzie na dystansie 73km (trasa biegu Beskidzki Topór Ultra) podzielonym na trzy odcinki:
-etap pierwszy: z Andrychowa do Ponikwi-Chobotu (21,2 km),
-etap drugi: z Ponikwi-Chobotu na Kocierz (21,2 km),
-etap trzeci: z Kocierza do Rzyk na Czarny Groń (30,6 km).

W sztafecie biorą udział 3-osobowe drużyny, męskie, damskie lub mieszane. Każdy z zawodników ma do pokonania jeden, wybrany wcześniej etap trasy. Przed startem, w biurze zawodów kapitan drużyny jest zobowiązany do podania kolejności zawodników na poszczególnych zmianach.

Każdej drużynie przypisana jest pałeczka sztafetowa, w której wnętrzu umieszczono chip do elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik, po pokonaniu swojej zmiany, musi przekazać pałeczkę sztafetową kolejnemu zawodnikowi ze swojej drużyny, w specjalnie wyznaczonej strefie zmian.

Limit na tym dystansie to 50 sztafet.

Chcecie dowiedzieć się więcej kliknijcie z zakładkę Info/Skrót dystansów lub wejdźcie w regulamin Sztafety o Beskidzki Topór